عنوان گروه خبري / نوآوری و فن‌آوری بیمه .
  • ساعت : ۰۸:۰۸
  • تعداد بازدید : 7
كاربرد فناوری نوظهور و زنجیره بلوكی در صنعت بیمه
اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل پژوهشکده بیمه

ویراستاران: کایران سود[1]، سایمون گریما[2]، گانگا شارما[3] و بالاموروگان بالوسامی[4]

انتشارات: ریور پابلیشر (ویرایش اول؛ 20 فوریه، 202۴)

زبان اثر: انگلیسی

تعداد صفحات: 396 صفحه

شابک: 9788770040068

کتاب حاضر، راهنمایی منحصربه‌فرد است که به تحولات، نوآوری‌ها و فرصت‌هایی که فناوری برای بخش بیمه به ارمغان آورده است، می‌پردازد و به عنوان دستورالعملی علمی و صنعتی ویژه با هدف اثربخشی عملیاتی، مدیریت ریسک، بهبود بخش مالی و حفظ مشتریان می‌‌تواند به کار گرفته شود. همچنین، کتاب به فلسفه فعلی و راهبردهای عملیاتی از منظر اندیشمندان گوناگون با تخصص‌های متفاوت می‌پردازد و به صورت منطقی چرایی افول راه‌های کسب و کار سنتی و ارائه گزینه‌های جایگزین برای بهره‌مندی از فناوری، را تشریح می‌نماید.

فعالان و دانشجویان، از درک پیامدهای عملی اثر فناوری بر نوآوری و روش‌های نوین سنجش، کنترل و ریسک قیمت[5] در کسب و کار بیمه، حمایت می‌نمایند. این کتاب به بیمه‌گران در کاهش هزینه‌های عملیاتی، تقویت تعامل با مشتریان، هدف‌گذاری مشتریان برای ارائه بیمه مبتنی بر کارکرد[6] و بهینه‌سازی کسب و کار کمک می‌کند.

غول‌های خرده‌فروش و صنعتی، گام‌های بلندی برای بهره‌برداری از بن‌سازه‌های دیجیتال به منظور ارائه تجربه رضایت‌بخش به مشتری، برداشته‌اند. شرکت‌های بیمه باید الگوها و راهبردهای کسب و کار خود را به منظور رقابتی ماندن و بهره‌مندی از فناوری، تعدیل نمایند. شرکت‌های بیمه به طور فزاینده‌ای در فناوری اطلاعات و دیگر فناوری‌های مرتبط به منظور بهبود تجربه مشتری و کاهش هزینه‌های عملیاتی، سرمایه‌گذاری می‌نمایند. نوآوری از طریق فناوری‌های جدید، محرک اصلی تحول در بخش مالی است که اغلب با عدم‌اطمینان و تردید همراه است. کتاب حاضر نقشی حیاتی در مدیریت ریسک از طریق شناسایی تقلب، تطابق با قانون و تسویه خسارات بازی می‌کند که در نهایت به رضایت‌مندی مشتریان می‌انجامد.

کتاب حاضر در چهار بخش و ۱۹ فصل تدوین شده است که عبارت است از: ۱. مروری بر پیشرفت‌های فناورانه در صنعت بیمه؛ ۲. تحلیل اثر فناوری‌های نوظهور بر بخش بیمه کنونی؛ ۳. اثر فناوری بر بخش بیمه سلامت؛ ۴. بهره‌برداری از هوش مصنوعی به منظور ایجاد انقلاب در صنعت بیمه؛ ۵. علم داده در بیمه؛ ۶. کاربرد کلان داده‌ها در بازار بیمه؛ ۷. مروری جامع بر کاربرد زنجیره در بخش بیمه؛ ۸. مروری نظام‌مند بر آثار مرتبط با کاربرد زنجیره بلوکی در صنعت بیمه؛ ۹. ارزشیابی جنبه‌های عملیاتی و تنظیم‌مقرراتی با استفاده از زنجیره بلوکی در صنعت بیمه؛ ۱۰. نقش زنجیره بلوکی در پردازش پرداخت‌های حق بیمه و ایجاد بازارهای جدید؛‌ ۱۱. کاربرد زنجیره بلوکی با ارجاع خاص به قراردادهای هوشمند در بخش بیمه؛ ۱۲. بررسی و کاربرد فناوری زنجیره بلوکی در بیمه سلامت؛ ۱۳. نرم‌افزارهای مبتنی بر زنجیره بلوکی در بیمه؛ ۱۴. فناوری زنجیره بلوکی و تغییرات ساختارمند در خدمات مالی؛ ۱۵. اثر فناوری زنجیره بلوکی در بخش بیمه؛ ۱۶. فناوری‌های زنجیره بلوکی، تسریع‌کننده بخش بیمه؛ ۱۷. حفاظت از دارایی‌های ارزشمند: نتایج بیمه‌ای جرم سایبری برای افراد؛ ۱۸. امنیت سایبری در بیمه؛ ۱۹. بررسی نقش بیمه در مدیریت ریسک.

ویراستاران این کتاب، کایران سود، استاد دانشگاه چیتکارا هند، سایمون گریما، معاون رئیس دانشکده اقتصاد، مدیریت و حسابداری دانشگاه مالت و بالاموروگان بالوسامی، معاون دانشجویی دانشگاه شیو نادر هند می‌باشند. گانگا شارما نیز دکتری خود را از دانشگاه گورو گوبیند سینگ ایندراپراستا هند دریافت نموده است.


[1] Kiran Sood

[2] Simon Grima

[3] Ganga Sharma

[4] Balamurugan Balusamy

[5] Price risk

[6] Usage-based insurance

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0